Забудова, що формує площу Ринок, творить унікальний ренесансовий ансамбль. Давніше кам’яниці мали підсіння та аттикові корони, що підкреслювало належність міста королю. З давніх кам'яничок збереглося небагато: чотири з підсіннями на північній стороні та сім – на східній. До ринкових доєднані три кам’яниці, що первісно формували східний бік вулиці, яка виходила з північно-східного кута Ринку. Розташовані ці будинки- пам’ятки кількома групами.
У північній частині Ринку розташований квартал будинків із суцільним підсінням-аркадою (№ 13-16), завдяки яким досягають особливої виразності. Вони зберегли декоровані підсіння, вишукані обрамування порталів.
У східному пряслі Ринку збереглася лише одна кам’яниця з підсіннями з двох арок. Частина будинків перебудована в 19-20 століттях на історичних фундаментах.
Плани жовківських будинків дуже подібні між собою. До вулиці звернені широкими підсіннями. Збережені донині кам’яниці майже всі триосьові, вісь середнього прясла приблизно на осі входу і часто дещо вужче від крайніх.
Будинки складалися з двох трактів. В першому тракті по обидва боки центральних сіней-проходу розташовувалися приміщення крамниць з входом з сіней;. у другому тракті – мешкальні приміщення. Інколи в другому тракті приміщення розташовувалися довкола внутрішнього критого подвір’я. Під всіма будинками є склеплені пивниці.
Ще одна кам’яниця з підсіннями розташована на парній стороні Львівської вулиці, навпроти Домініканського монастиря. Вона добре зберегла надзвичайно цікаву декорацію арок, гуртів і склепінь з розет, перелок тощо.
Сьогодні будинки використовуються для житлової та громадської функцій.