Пожежі в Жовкві. Факт 1

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

17 червня 1718 р. в м.Жовква в будинку місцевого жида виникла нищівна пожежа. Під час цієї пожежі згоріло чи не пів міста. Пожежа розпочалась в середмісті та поширилась на північну та східну частину міста. Зокрема тоді згоріли: Домініканський костел Вознесіння Пресвятої Діви Марії разом із дерев’яним монастирем; костел св. Лазаря зі шпиталем; церква Воздвиження Чесного Хреста з монастирем Василіянок;  церква Пресвятої Трійці та всі будинки на Львівському передмісті. Barącz, Sadok. Pamiątki miasta Żółkwi. Drugie wydanie. – Lwów, 1877. – s.149

17 червня 1718 р. в м.Жовква в будинку місцевого жида виникла нищівна пожежа. Під час цієї пожежі згоріло чи не пів міста. Пожежа розпочалась в середмісті та поширилась на північну та східну частину міста. Зокрема тоді згоріли: Домініканський костел Вознесіння Пресвятої Діви Марії разом із дерев’яним монастирем; костел св. Лазаря зі шпиталем; церква Воздвиження Чесного Хреста з монастирем Василіянок;  церква Пресвятої Трійці та всі будинки на Львівському передмісті.

Barącz, Sadok. Pamiątki miasta Żółkwi. Drugie wydanie. – Lwów, 1877. – s.149 

На фото: збережений фрагмент підлоги церкви Св. Трійці, фрагменти свічника та монета "боратинка", знищені під час пожежі 1718 року.

 

 

Search